Zpět na výpis |

Certifikační komise značky ORLICKÉ HORY originální produkt®

Orlické hory mají dva nové originální produkty

Značka ORLICKÉ HORY originální produkt® se od června 2024 rozrostla o dva nové výrobce
z Dobrušska. Certifikační komise schválila nové žádosti dne 30. května 2024. Nově tak značku ponesou Včelí produkty od Ondřeje Matouše ze Zákraví a Laskavá a funkční přírodní kosmetika Anela z Dobřan.

Působnost značky zabírá území od Nového Města nad Metují přes Dobrušsko, Opočensko, Rychnovsko, až k Žamberku a Jablonnému nad Orlicí. Region je to velký, spojený krajinou Orlických hor a podhůří. Výrobky, které prošly certifikací jsou spjaté s územím, udržují řemesla, tradiční postupy anebo jsou jedinečné pro lokalitu, ve které vznikají. Vztah k místu, řemeslu a chuť posouvat se dál, je to, co všechny výrobce spojuje.

V současné době je pod značkou koordinováno 32 výrobků a těmi nejnovějšími zástupci jsou:

Ondřej Matouš, který se svými včelstvy hospodaří okolo vesničky Zákraví a certifikaci získaly jeho Včelí produkty. Jeho produkcí jsou medy a také perga – plástový pyl neboli také včelí chléb či ambrosia – pokrm bohů. Jedná se o jedinečnou potravinu – lehce stravitelná, plná jednoduchých sacharidů, proteinů, vitamínů a minerálů.

Ondřeje Matouše - Včelařství Zákraví najdete také na Facebooku – Včelařství Zákraví a Instagramu – vcelarstvi_zakravi

Druhým produktem, který má nově certifikaci je Laskavá a funkční přírodní kosmetika Anela z dobřanské firmy Anela Cosmetics s.r.o. Jedná se o jedinečné kosmetické výrobky, které spojují originální recepty, unikátní vlastnosti a hlavně vysoce kvalitní netoxické a čisté suroviny. Růžové z nebe, Malá čarodějka, Něžná paní Ovesná ale také Něžný pan Oves či Něžný pan Moringa jsou názvy unikátních kosmetických pokladů z Orlických hor.

Laskavou a funkční kosmetiku Anela naleznete na webových stránkách Anela.cz či na Facebooku.

Orlické hory jsou spolu s dalšími horskými oblastmi místem realizace projektu CENTRAL MOUNTAINS, který získal dotační podporu z programu INTERREG CENTRAL EUROPE. Cílem projektu, do nějž je zapojeno 11 partnerů ze 7 zemí, je posílení spolupráce v zájmu udržitelného rozvoje horských oblastí ve střední Evropě. Na česko-polském pomezí je hlavním tématem spolupráce soukromého a veřejného sektoru při zprostředkování regionálních produktů a turistických služeb.

Více informací o značce ORLICKÉ HORY originální produkt®

https://www.regionalni-znacky.cz/orlicke-hory/

Projekt CENTRAL MOUNTAINS
https://www.interreg-central.eu/projects/central-mountains/

 

 

Tiskovou zprávu ke stažení naleznete zde.